Tag: shqiptare

Dafina Zeqiri anulon pjesëmarrjen në festë, shkak Bregovic/ Ja mesazhi që poston

Dafina Zeqiri është një tjetër emër që ishte ftuar për të kënduar në festivalin e ashtuquajtur Festa e Birrës në Korçë. Por me të mësuar se mysafir nderi i festivalit, në një nga...

Oferta e lekut drejt normalizimit

Oferta monetare në lekë po rritet me ritme më të ngadalësuara në pjesën e parë të këtij viti, duke sinjalizuar ndoshta një normalizim gradual në procesin e daljes nga pandemia. Të dhënat e...

Arrestohet presidenti i klubit legjendar

Presidenti i klubit portugez të Benfica, Luis Filipe Vieira është në telashe të mëdha, teksa është arrestuar nga policia. Në drejtim të tij rëndon akuza për mashtrim dhe pastrim parash. 72-vjeçari ka rnë...

Kim njofton mbylljen e markës së saj të bukurisë/ Ja kush është shkaku sipas ndjekësve

Marka e famshme e bukurisë “KKW Beauty” nuk do të jetë për disa kohë në treg dhe do të vijë më pas sërish, por ndryshe. Këtë lajm e ka ndarë vetë Kim...

Anglia apo Danimarka? Qeni i ‘famshëm’ parashikon rivalen e Italisë në finalen e Euro 2020

Clever Cockapoo Willow është qeni britanik i cili po bën xhiron në mediat e huaja me parshikimet e bëra për ndeshjet e Euro 2020. Mediat e huaja raportojnë se deri më tani qeni...

Vrasja e Presidentit, kryeministri në detyrë i Haitit shpall gjendjen e rrethimit

Kryeministri i Përkohshëm i Haitit Claude Joseph ka deklaruar “gjendjen e rrethimit” në vend. Në një dalje televizive gjatë së cilës iu drejtua qytetarëve, ai tha se nuk do që vendi të...

Soreca takon Bashën/ Diskutim i gjatë mbi situatën politike pas zgjedhjeve

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ka zhvilluar sot një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Lajmin e bën të ditur vetë ambasadori Soreca, i cili thekson se në foksu të...

10 mite për trupin tonë që i keni mësuar gabim gjithë jetën

Një mit shumë i famshëm është se njerëzit përdorin vetëm 10% të trurit të tyre. Ndërsa kjo mund të jetë mjaft e njohur deri tani, ka mite të tjerë që shumë njerëz...
Advertismentspot_img

Most Popular