Vendet që shpërblejnë më shumë atletët për medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Në gjithë vendet e Europës, çmimet janë relativisht më të ulëta, krahasuar me vendet e botës. 65 mijë euro do të shpërblehet një atlet në Francë nëse fiton një medalje ari; rreth...

Rikthimi i Ibrës, te Milani nuk duan ta shohin më të dëmtuar

Punë, punë dhe vetëm punë. Mes palestrës, pishinës, ushtrimeve me fizioterapistin. Zlatan Ibrahimovic nuk i lë asgjë rastësisë dhe, mbi të gjitha, nuk humb kohë. Gara për t’u kthyer filloi shumë herët, praktikisht...

Hera e parë për Shqipërinë/ Luiza Gega kualifikohet në finalen e 3000 metrave me pengesa në “Tokyo 2020”

Atletja shqiptare Luiza Gega është kualifikuar në finalen e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike. Gega ka shënuar kohen 9:23:85, duke u renditur e pesta në baterinë e dytë, rezultat ky...

“E vrava se isha xheloz”/ Me shapka dhe tuta të shkurtra, del para gjykatës shqiptari që i preu fytin gruas

40-vjeçari shqiptar që vrau gruan e tij në Daphne të Greqisë, ka dalë sot para Gjykatës dhe është në pritje të vendimit. Florand Shehu është shfaqur kokë ulur para gjykatës të Athinës,...

“Çmendet” shoferi në Durrës, merr përpara dhe rrafshon me makinë shtyllat në bulevard

Shoferët shqiptarë duket se nuk janë në “ditët e tyre më të mira”. Kjo pasi çdo ditë është e pamundur që të mos ndodhin aksidente të ndryshme, duke nisur që nga mungesa...

“Të dënuarit me punë të detyruar mund ta shlyejnë duke bërë vaksinën Covid”

Një gjykatës në Luiziana, SHBA, po përdor pozicionin e tij për të vaksinuar më shumë persona ndaj Covid. Ai u ka ofruar të dënuarve me punë të detyruar që ta shkëmbejnë dënimin...

Greqi/ Vrasja e 31-vjeçares shqiptare, i shoqi i nguli dy herë thikën 25 cm të gjatë

Të dhënat që dolën nga ekzaminimi mjeko -ligjor për krimin e rëndë në Greqi janë tronditëse. Sipas ekzaminuesve mjekësorë, 31-vjeçarja Anisa Shehu ka 2 dëmtime në zonën e qafës së mitrës dhe...

Rrëfehet Mozzik: Vuaj nga ankthi, s’më lë t’i shijoj gjërat në këtë moshë!

Mozzik është një nga reperat më të njohur në Shqipëri dhe në Kosovë. Këngët e tij përherë bëhen hite dhe numërojnë miliona klikime. Gjithashtu,, ai ka qenë në qendër të vëmendjes për...

Follow us

Instagram

Më te lexuarat