“Rrogë minimumi 800 mijë lekë”/ Rama i tregon të rinjve çfarë duhet të punojnë…

Kryeministri Rama është shprehur se sektori i peshkimit është zhvilluar dhe ka premise të mira për ekonominë. Ndërkohë kryeministri dhe se paga më e ulët në këtë sektor është 800 mijë lekë. “Po...

Ndryshim 360 gradë/ Vendimi: Nëse merr 3 gjoba patenta jote kalon në “Pit Stop”, do të…

Shoferet me të paktën 3 gjoba që shoqerohen ne pikë të hequra nga patenta, do të ritestohen. Leja e drejtimit nuk do të hiqet dhe se gjithçka po bëhet si “pit stop” për...

Ndizen qirinj në shkallët e Kryeministrisë, vjen kërkesa e fundit për Ramën…

Mbrëmjen e sotme në shkallët e Kryeministrisë janë ndezur q1rinj nga qytetarët e kryeqytetit për vogëlushin 8-vjeçar Mateon. Të shumtë ishin njerëzit që kanë bërë homazhe duke u lutur që shpirti i tij...

Rama replika me Bashën: Furrat e marrin energjinë me çmim preferencial, nuk ka lidhje me shtrenjtimin e bukës

Rritja e të energjisë elektrike dhe bukës ka nxitur debate të forta mes opozitës dhe mazhorncës në sallën e kuvendit këtë të enjte. Debate të forta shpërthyen të enjten në sallën e Kuvendit...

Rritja e çmimeve/ Basha: Do nxisim reagimin popullor

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar demokrat paralajmëroi e se opozita do të nxisë të gjitha format e reagimit popullor për rritjen e çmimit të energjisë dhe...

Shtrenjtuan miellin, nuk gjobiten/ Tre anëtarë të Autoritetit të Konkurrencës votuan kundër

4 kompanitë e miellit ndaj të cilave Autoriteti i Konkurrencës kishte hapur një hetim pasi kishte konstatuar se këto ndërmarrje kishim caktuar çmimet e shitjes duke kontrolluar prodhimin në tregun e miellit...

Dosja “Tahiri”/ Avokati i ish-ministrit kërkon rigjykim në Apel: Ka shkelje të procedurës!

Gjykata e Lartë vendos sot në orën 13:00 për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të përgjithshëm të Policisë, Jaeld Çela. Avokati Maks Haxhia kërkoi rigjykim në Apel për shkak...

Basha përjashton Sali Berishën nga Grupi Parlamentar i PD, reagon Berisha: Te shkarkohet Basha, i bëri GJËMËN PD-së!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka marrë një vendim të papritur pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së Partisë Dmeokratike. Në një deklaratë për mediat, ai ka komunikuar se Sali Berisha nuk do të jetë...

Follow us

Instagram

Më te lexuarat