Vjen reagimi i parë nga Zuckerberg, na falni për ndërprerjen

Aplikacionet Facebook, Instagram, WhatsApp dhe Messenger i kanë rikthyer normalitetit pas më shumë se shtatë orësh ndërprerje të funksionalitetit të tyre. Vetë Mark Zuckerberg, CEO i Facebook ka kërkuar ndjesë për ndërprerjen...

[VIDEO] Burri qëllon partneren me thike dhe hidhet nga kati i 8-të

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Një 26-vjeçar me origjinë nga Dibra ka qëlluar me thikë partneren e tij, shtetase të huaj, në një apartament të marrë...

E Dhimbshme// “O shpirti i mamit”, momentet kur familjarët e 26-vjeçarit mbërrijnë në vendin e krimit

Pak minuta pak krimit të dyfishte ku humbi jetën 26-vjeçari Kliton Pire dhe 31-vjeçarja nga Gana, Jawsackie Jaboah, kanë mbërritur dhe familjarët e të riut. E ëma e tij, e tronditur nga...

“Eda”, gruaja më e bukur në botë për vitin 2021/ Aktorja turke Hande Erçel në vend të parë

Aktorja turke Hande Erçel, e njohur me rolin e saj si Eda në serialin “Sen Çal Kapimi” është shpallur gruaja më e bukur në botë nga Glamour UK. Pas njoftimit të Glamour UK,...

AstraZeneca krijon ilaçin e ri që shëron kancerin e gjirit/ Zvogëlon me 72% rrezikun e vdekjes

Gjiganti farmaceutik britanik AstraZeneca njoftoi rezultatet “novatore” të një ilaçi të ri për kancerin e gjirit, për të cilin thonë se zvogëlon rrezikun e vdekjes ose përparimit të sëmundjes me 72 përqind,...

Gjendja e çuditshme pasi konsumojnë marihuanë, të rinjtë raportojnë të njëjtën gjë, simptoma të mistershme

Marjuanamarjuana Një sëmundje e pazakontë është në rritje në Shtetet e Bashkuara, veçanërisht në shtetet që kanë legalizuar marihuanën   Përdoruesit e zakonshëm të kanabisit, përfshirë adoleshentët, po shfaqen në dhomat e urgjencës duke u...

E fundit/ BE heq Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta. Cfare ndodh me udhetimet drejt vendeve te BE ?

Pas një rishikimi nën rekomandimin për heqjen graduale të kufizimeve të përkohshme në udhëtimet jo thelbësore në BE, Këshilli i BE-se përditësoi listën e vendeve, rajoneve të veçanta administrative dhe entiteteve të...

Akuzohej për prostitucion dhe trafik droge, ja me sa vite burg është dënuar modelja e Playboy

Ish-modelja e Playboy dhe fituese e Miss BumBum, Flavia Tamayo, është dënuar me tetë vite burg. Akuzat që rëndojnë mbi ish-modelen e Playboy janë prostitucion dhe trafik droge. Hetuesit zbuluan se aktorja dhe...

Follow us

Instagram

Më te lexuarat