“Të dënuarit me punë të detyruar mund ta shlyejnë duke bërë vaksinën Covid”

Një gjykatës në Luiziana, SHBA, po përdor pozicionin e tij për të vaksinuar më shumë persona ndaj Covid. Ai u ka ofruar të dënuarve me punë të detyruar që ta shkëmbejnë dënimin...

Greqi/ Vrasja e 31-vjeçares shqiptare, i shoqi i nguli dy herë thikën 25 cm të gjatë

Të dhënat që dolën nga ekzaminimi mjeko -ligjor për krimin e rëndë në Greqi janë tronditëse. Sipas ekzaminuesve mjekësorë, 31-vjeçarja Anisa Shehu ka 2 dëmtime në zonën e qafës së mitrës dhe...

Rrëfehet Mozzik: Vuaj nga ankthi, s’më lë t’i shijoj gjërat në këtë moshë!

Mozzik është një nga reperat më të njohur në Shqipëri dhe në Kosovë. Këngët e tij përherë bëhen hite dhe numërojnë miliona klikime. Gjithashtu,, ai ka qenë në qendër të vëmendjes për...

Presioni mbi Bashën/ Amerikanët kërkojnë largimin e Berishës nga selia e PD

Sa më shumë kohë të kalojë, aq më i madh do të jetë presioni mbi kreun e PD-së Lulzim Bashën për të marrë një vendim, nëse është në anën e Berishës, apo...

Bizneset e Vlorës ankohen sërish: Duam të punojmë deri në orën 2 pas mesnate, turistët nuk vijnë për të qëndruar si në mort

Takimi i bizneseve të Lungomares në Vlorë me shefin e komisariatit është mbyllur pa asnjë vendim. Përfaqësuesi i bizneseve. Ervin Sota thotë se sot bizneset s’morën asnjë përgjigje, por u është dhënë...

Aksident në Kamës, plagoset 62-vjeçari

Një aksident ka ndodhur darkën e sotme në Kamëz. Një automjet ka përplasur këmbësoren 62-vjeçare F.K. Kjo e fundit është dërguar në spital për t’u mjekuar. Më datë 31.07.2021, në Kamzë, mjeti me...

Aksidenti tragjik, Albin Kurti i shkruan letër falenderimi kryeministrit kroat: Ndihma që dhatë tregoi vlerat dhe shpirtin tuaj bujar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi homologut kroat, Andrej Plenković, përmes së cilës ai ka shprehur falënderimin e tij dhe të popullit për ndihmën që u ofruan bashkëatdhetarëve...

Parashikimi i motit/ Fundjava vjen me diell dhe rritje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie me...

Follow us

Instagram

Më te lexuarat