Vjen urimi nga Rama/ Florian Marku në histori të kombit shqiptar, fiton dhe shpallet…

Florian Marku është shpallur kampion bote në versionin IBF. Boksieri shqiptar hyn në histori pasi ka mposhtur kundërshtarin e tij Lorick Luisetto.
Florian Marku ka vazhduar karrierën e tij në boks si i pamposhtur duke marrë fitoren e radhës ndaj Luisettos.
Kryeministri Rama ka uruar boksierin shqiptar i cili ka fituar 10 ndeshje radhazi gjatë karrierës së tij. “Florian Marku kampion bote. Respekte dhe mirënjohje për boksierin shqiptar”, shkruan Rama.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat