Policia: 20 mijë Euro shpërblim kush jep informacion për autorin e dyshuar të vrasjes së policit

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e të riut Aldo Rama, i shpallur në kërkim për vrasjen e efektivit të policisë, Saimir Hoxha.

Policia njofton se do të japë shpërblim monetar 20 mijë euro “për çdo informacion të vlefshëm që do çojë në lokalizmin dhe kapjen e autorit”.

Numri i kontaktit ku mund të telefonojnë qytetarët në rast se kanë informacion është 0694110853.

“Shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet intensive me pika kontrolli të lëvizshme, kontrolle në banesa, lokale e ambiente të ndryshme, si dhe po vijon krehja masive e territorit, për të bërë të mundur kapjen e autorit të dyshuar të vrasjes së oficerit të Policisë, i cili ishte duke kryer detyrën. Krahas punës intensive për kapjen e autorit, Policia e Shtetit kërkon ndihmën dhe bashkëpunimin e qytetarëve, për të bërë të mundur lokalizimin dhe kapjen e tij. Për çdo informacion të vlefshëm që do çojë në lokalizmin dhe kapjen e autorit, shtetasit Aldi Rama, 21 vjeç, Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion 20 mijë euro, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe të sigurt. Për informacione të vlefshme, qytetarët të telefonojnë në numrin 0694110853”, njofton policia.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat