I riu shan në ‘Instagram’ Fabio Dushkun të dënuarin përjetë në Greqi, e rrëmbejnë shokët e tij në Tiranë! VIDEO kur e rrahin në makinë! Policia e gjen pas disa orësh

Kozak Braçi i njohur si “mbreti” i Tik-Tokut nga të rinjtë, për shkak të shikueshmërisë së lartë që ka në videot me fjalë banale që bën, është rrëmbyer nga shkohët e Fabio Dushkut i dënuar përjetë, të cilët e godasin dhe e detyrojnë të shajë veten.

 

Këto video tregojnë degjenerimin e rinisë shqiptare dhe keqpërdorimin që i bëjnë rrjeteve sociale duke dhënë një shembull shumë të keq për moshatarët. Disa video banale në rrjete sociale kanë sjellë një sherr mes të rinjve në realitet.
Kozak Braçi i njohur si “mbreti” i “Instagramit” nga të rinjtë për shkak të shikueshmërisë së lartë që ka në videot me fjalë banale që bën, është rrëmbyer në makinë nga disa të rinj të cilët e godasin dhe e detyrojnë të kërkojë falje për fjalorin që ka përdorur. Pamjet e videos në fjalë janë gjithashtu skandaloze për shkak edhe të fjalorit që kanë përdorur “rrëmbyesit”. Katër të rinjtë e kanë detyruar Kozakun të thotë fjalë banale ndaj vetes teksa u futën live ne TikTok dhe pasi e kanë arritur qëllimin mendohet se e kanë lënë të lirë.
Të rinjë e shpallur në kërkim nga policia, që e kanë marrë peng për disa orë, dyshohet se janë shokët e Fabio Dushkut, i dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi për vrasje dhe si i përfshirë në organizata terroriste. Shkak i pengmarrjes dyshohet se ka qenë pikërisht një video e Kozakut ku shafqet duke sharë Dushkun, pasi pretendonte se një gjë të tillë e kishte bërë dhe ai më parë.
Rrëmbimi i Kozakut ndodh dy javë pasi ai denoncoi në polici për një shpërthim me lëndë plasëse, që sipas tij, ishte vënë në pallatin ku ai banon në Tiranë, duke e cilësuar këtë si një kërcënim ndaj tij. Por, pas veprimeve hetimore rezultoi se nuk bëhej fjalë për shpërthim, por kishte qenë një kapsolle me lëndë piroteknike, e konfirmuar kjo edhe nga eksperti anti-eksploziv, dhe nuk kishte shkaktuar asnjë dëm material.
Ishin familjarët ata që denoncuan në policinë e Tiranës se Kozaku është rrëmbyer. Pasi është vënë në kërkim të tij policia e ka gjetur të riun dhe e ka shoqëruar në komisariat për të dhënë deklarimin e tij në lidhje me ngjarjen. 4 të rinjtë që e morën peng në makinë për disa orë janë shpallur në kërkim.
Sqarimi i policisë:
Në lidhje me një lajm të publikuar në disa media për rrembimin e shtetasit K. B, ju bëjmë me dije se: Sherbimet e Policisë kanë bërë të mundur gjetjen e tij dhe po bëjnë shoqërimin e tij për në ambientet e Komisariatit, për të dhënë deklarimin e tij në lidhje me ngjarjen. Gjithashtu, është bërë identifikimi i autorëve të ngjarjes dhe po punohet për kapjen e tyre. Strukturat hetimore të Komisariatit të Policisë Nr. 4 po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat