Gilberta tha që e hoqën nga puna se hyri në Përputhen/ Pastori e telendis fare: Disa gjëra nuk janë ashtu…

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel pati një ballafaqim mes ish-konkurrentes së “Për’puthen +40”, Gilberta Simoni, me pastorin dhe drejtorin e shkollës ku ajo punonte, Albert Dosti.

Gilberta pretendon se asaj nuk i është rinovuar kontrata, pasi është bërë pjesë e programit ku njihen njerëzit për të krijuar një lidhje dashurie. Simoni ka treguar edhe më herët se pastori nuk ka qenë dakord që ajo të hynte në program, e madje edhe e ka përjashtuar nga kisha.

“Pastori kur fola në telefon më tha se nuk kanë më vend aty personat që marrin pjesë në atë emision, unë nuk jam fëmijë. Kur ma thotë ai, unë jam e përjashtuar nga kisha. Jam shumë e prekur sepse është një person që e kam vlerësuar shumë dhe e vlerësoj. Pastori e di shumë mirë këtë pjesë”, tha Gilberta.

Ndërsa nga ana tjetër, pastori Albert Dosti, i cili është edhe drejtor i shkollë, hodhi poshtë të gjitha akuzat e ish-konkurrentes së “Për’puthen”. Sipas tij, Gilberta nuk është përjashtuar nga kisha. Përsa i përket heqjes nga puna, ai tha se ajo nuk ka riaplikuar për vendin e punës.

“Do ti them Gilbertës se disa gjëra që i ke thënë nuk janë ashtu. Janë dy gjëra të ndryshme. Kisha dhe shkolla. Kjo e fundit është projekt i kishës. Gilberta ka ardhur më vonë, e ftuar dhe ka pasur dëshirë. E ftuam në ato vite, bëra një klasë në shtëpinë e saj, kemi marrëdhënie të mira me familjen e saj.

Në lidhje me gjërat që dëgjuam nga Gilberta, më vjen keq çfarë është thënë. Po flasim për situatën e tanishme. Gilberta ka ardhur besoj 2 vite. Nuk është rilindur në kishën tonë. Më tha se kam dëshirë që të vij në kishën tuaj. Ramë dakord që të frekuentonte kishën tonë.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat