Zjarr në kodrat e Kombinatit, zjarrëfikëset dhe banorët në terren

Një tjetër vatër zjarri ka rënë këtë mbrëmje në kodrat e Kombinatit. Mësohet se fillimisht ka qenë një vatër e vogël e cila më pas e ndihmuar dhe nga era ka nisur të përhapet me shpejtësi.

Flakët e zjarrit që kanë rënë në kodër duken nga rruga kryesore.

Zjarrëfikëset e kryeqytetit dhe banorë të zonës po ndihmojnë për shuarjene tyre. Si pasojë e zjarrit janë në flakë shkurre e ullishte.

Ndërkohë policia thotë se po bënjtë të pamundurën për izolimin e flakëve dhe për gjetje ne autorëve.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat