Zyrtare/ Lionel Messi largohet nga Barcelona, klubi katalanas jep lajmin e bujshëm

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re ishte arritur ditën e sotme.

Sipas Barcelonës, nuk mund të firmosej ajo marrëveshje për shkak të pengesave financave dhe rregullave të LaLiga. Në këto kushte, Messi nuk qëndron te Barcelona, shkruan në njoftim.

FC Barcelona shpreh mirënjohjen për lojtarin dhe kontributin e tij dhe i uron më të mirat në të ardhmen.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat