Greqi/ Vrasja e 31-vjeçares shqiptare, i shoqi i nguli dy herë thikën 25 cm të gjatë

Të dhënat që dolën nga ekzaminimi mjeko -ligjor për krimin e rëndë në Greqi janë tronditëse. Sipas ekzaminuesve mjekësorë, 31-vjeçarja Anisa Shehu ka 2 dëmtime në zonën e qafës së mitrës dhe nuk ka shenja të një përleshjeje. Ndoshta ajo ka qenë e shtrirë në shtrat pa qenë në gjendje të imagjinonte se çfarë do të ndodhte. Ajo është goditur nga një thikë 25 cm, nga bashkëshorti i saj Florand Shehu. Ky krim çnjerëzor ndodhi të premten pasdite, ndërsa 40-vjeçari që më pas iu dorëzua autoriteteve të policisë. Të shtunën në mëngjes, vrasësi u dërgua në prokurori. Ai akuzohet për vrasje në gjendje të qetë shpirtërore si dhe për mbajtje të armës.

Fqinjët thanë se çifti kishin raporte konfliktuale me njëri-tjetrin, pasi 40-vjeçari ishte xheloz për gruan e tij. Ata nuk ishin të lumtur, por grindeshin vazhdimisht dhe zërat e tyre dëgjoheshin në të gjithë pallatin.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat