VIDEO/ Pamjet e sulmit ku u vra presidenti i Haitit

Presidenti i Haitit Jovenel Moise është vrarë në një sulm në rezidencën e tij private, sipas një deklarate nga Kryeministri i përkohshëm Claude Joseph. Zonja e Parë u raportua gjithashtu e plagosur në sulm.

Presidenca e Z. Moise ishte e vështirë pasi ai u përball me akuza për korrupsion dhe u sfidua nga valët e protestave shpesh të dhunshme anti-qeveritare.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat