Pas 19 vitesh, Julia Roberts publikon foto me bashkëshortin

Julia Roberts ka gati dy dekada e martuar me bashkëshortin e saj, Daniel Moder. Ata të dy kanë festuar së fundmi 19 vite martesë dhe për këtë rast të veçantë aktorja ka ndarë në rrjete sociale një foto shumë të rrallë me bashkëshortin. Ata të dy shihen bashkë në plazh, teksa Julia shfaqen duke përqafuar me njërën dorë bashkëshortin e saj.

 

“19 vite. Sapo kemi filluar!”, ka shkruar Julia Roberts, duke treguar në këtë mënyrë se ata vazhdojnë të jenë të dashuruar me njëri-tjetrin njësoj si ditën e parë.
Julia Roberts dhe Daniel Moder janë njohur bashkë në xhirimet e filmit “The Mexican”, në të cilin aktorja ka luajtur përkrah Brad Pitt në vitin 2001. Asokohe Moder shërbente si kineast. Më pas ata kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre në fermën e Roberts në Taos, New Mexico, në 4 korrik të 2002.


Ata kanë dhe tre fëmijë: binjakët Hazel Patricia dhe Phinnaeus “Finn” Walter dhe djalin tjetër 14-vjeçar, Henry Daniel.

Më herët aktorja ka treguar se jeta e saj me Moder është shumë e lumtur dhe se kanë arritur të gjejnë balancën mes jetës private dhe punës. Ajo e ka cilësuar bashkëshortin e saj si një njeri të mahnitshëm dhe ka treguar se në familjen e tyre ka gjithmonë shumë gëzim.