Deri në sa gradë shkon sot termometri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12°C në 27°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 35°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 36°C.

Era do të fryjë në drejtim veriperëndimor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat