Temperatura deri në sa gradë? Si nis kjo javë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat nuk do të kenë ndryshime ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 34°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 35°C.

Era do të fryjë në drejtim jugor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat