Me 33 mijë dollarë të padeklaruara në Rinas, procedohet turku, i kishte fshehur në

33000 dollarë janë sekuestruar në Rinas, ndërsa është proceduar penalisht poseduesi i tyre,  një 43-vjeçar, shtetas turk.

“Në bazë të analizës së riskut, në hyrje të PKK Rinas, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të detajuar të bagazheve, shtetasin turk N. P., 43 vjeç. Si rezultat i kontrollit, shërbimet e Policisë Kufitare kanë gjetur të fshehura në çantën e laptopit, 33000 dollarë, të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar” njofton policia.

Në vijim të veprimeve, shtetasi N. P., u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarim në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”, si dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale shuma e dollarëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat