Lirohet nga detyra drejtori i Sigurisë Publike

Drejtori i Sigurisë Publike në Policinë e Shtetit,Gjovalin Loka është liruar nga detyra.

Mësohet se Loka është liruar nga detyra për shkak të ristrukturimit në organigramën e Policisë së Shtetit. Loka është larguar nga kjo detyrë dhe do të emërohet në një post tjetër.

Ndryshimet në kupolën e Policisë së Shtetit u paralajmëruan edhe më herët nga ministri i Brendshëm Bledi Cuçi, ndërkohë që gjithçka ndodh pas disa ngjarjeve të rënda kriminale që kanë tronditur opinionin publik.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat