Rritur në shtëpinë e fëmijës, njihet me nënën biologjike para dy vitesh, gjithçka nuk dinit për Ana Lleshin 

 

Ish- konkurentja e emisionit ‘Përputhen’, Ana Lleshi, e ftuar në studion e “Why Not” ka treguar se para dy vitesh është njohur me nënën e saj biologjike.

Lleshi shprehet se është ndarë nga e ëma në moshën 3-vjeçe.

“Është një temë delikate për mua dhe nuk kam se si të mos jem e ndjeshme, e kam njohur vitet e fundit, jetoj me të prej dy vjetësh edhe jam shumë e lumtur që e kam njohur, që ajo më njeh mua dhe lumturohet që jam pjesë e saj. Prej ditës së parë që e kam parë, e kam kuptuar se është nëna ime prej ngjashmërisë që kam me të.

Janë ndarë që kur kam qenë shumë e vogël me babanë tim të ndjerë, kam qenë diku 3-vjeçe. Mundohem që ta rikuperoj kohën e humbur për motive dhe arsye të tjerëve.”

Ana, për herë të parë ka falënderuar Drejtoreshën e shtëpisë së fëmijës, ku dhe ka qëndruar për disa vite.

“Kur shikoja njerëz që ishin të buzëqeshur, përpiqesha të afrohesha që të më jepnin pak dashuri dhe kur i shikoja që ishin me nerva, nuk afrohesha.

Nëse më lejon dua të falenderoj nga zemra një person që ndoshta nuk e pret fare që t’ia përmend emrin për herë të parë në jetën time është Lida Vogli, është Drejtoresha e shtëpisë së fëmijës që më thoshte: ç’ke se më ke mua. Sytë i shkëlqenin gjithmonë. Ajo sertësia ime nuk më bënte të besoja të askush, as te ajo kur isha e vogël.”

Më pas ajo ka zbuluar se do të hapë një shoqatë për vajzat, pasi dalin nga shtëpia e fëmijës.

Ana shton se është rritur në një familje që është kujdesur shumë për të.

“Do hap një shoqatë nga gocat pasi dalin nga shtëpia e fëmijëve, që është mosha më delikate e tyre, që për fat të keq ndodhen në mëshirë të fatit. Nuk ka si t’i lindë një ide një vajze në moshën 25-vjeçare nga hiçi. Është një familje që është përkujdesur për mua që fjalën ‘dashuri’ e mësova nga ata. Kujdesi atyre ka qenë maksimalisht.”

Nga ana tjetër ajo iu përgjigj kritikëve të këngës së saj, ku në mesin e tyre kanë qenë edhe artistë e këngëtarë.

Në një intervistë për moderatoren Roza Lati, Lleshi thotë se nuk është problem i saj nëse merr më shumë klikime se një artist që ka vite në estradë, duke thumbuar kështu të gjithë këngëtarët që kanë vite që merren me muzikë.

“Atyre u falet zemër se aktorë. Unë e kuptoj mëse qartë që janë realisht profesionistë dhe del një Ana, në forma të ndryshme që në fund të ditës dhe ne kemi vuajtur për të marrë këtë që kemi dhe ndoshta paguhemi shumë më shumë se ata. Ky është fakt dhe ata e dinë.

Nuk është në dorën time, po flas për ne që dolëm nga “Përputhen”. Publiku i deshi, famën e morën si e morën dhe iu lumtë, e kanë marrë. Ti nëse do ta dëgjosh muzikën e tyre dëgjoje, nëse jo mos e dëgjo. Nëse kënga ime klikohet më shumë se një artiste që ka vite në estradë, prapë ky nuk është problem

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat