Edhe Basha “non grata” nga SHBA-të, ja deklarata e fortë nga PD

Kandidati që u skualifikua nga gara për kreun e PD Ibsen Elezi, ka deklaruar se Lulzim Basha, kreu i PD në detyrë nuk udhëton dot drejt SHBA-së.

I pyetur nëse ka ndikuar Basha në vendimin e DASH, për ish-Presidentin Sali Berisha dhe familjen e tij, Elezi ka thënë se Basha nuk shkon dot vëte në Amerikë dhe jo më të ndikojë tek vendimet e DASH-it.

Vendimi i DASH do të ketë ndikim patjetër në PD, por sesi nuk di ta them. Basha, mesa di unë, nuk shkon dot as vetë në Amerikë, jo më të ndikojë në vendimet e DASH”,  është shprehur Elezi, një natë më parë, në “Quo Vadis”

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat