Italia fiton eurovizion 2021/ Ja ku renditet Shqipëria

Mbrëmjen e sotme është mbyllur edicioni i 65-të i Eurovizion që u mbajt në Roterdam të Holandës.

Në garë në natën finale ishin 26 shtete, ku në vend të parë doli Italia.

Në vend të dytë u rendit Franca.

Dhe në vend të tretë Zvicra.

Gara ishte e fortë dhe e ethshme deri në momentet e fundit, ndërsa i gjithë spektakli u mbajt me më pak pjesëmarrës për shkak të kushteve të pandemisë.

Shqipëria u përfaqësua denjësisht nga Anxhela Peristeri e cila u rendit e 21 me këngën Karma me tekst të Olti Currit dhe muzikë nga Kledi Bahiti.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat