Shkëlqen Anxhela Peristeri, elektrizon skenën gjigante në Roterdam

Në Roterdam të Holandës sot po zhvillohet nata finale e festivalit evropian të këngës, ku konkurrojnë 26 vende.
Shqipëria përfaqësohet nga Anxhela Peristeri më këngën “Karma”.

Këngëtarja performoi e dyta në radhë pas Qipros, duke ndezur skenën e Eurosong-ut me vokalin e saj imponues.
Anxhela këndoi shqip dhe interpretimi i saj u shoqërua me lëvizje sensuale dhe efekte vizuale të menduara në detaje.
Veshur me një fustan të shkurtër plot shkëlqim, artistja emocionoi publikun shqiptar dhe evropian.

Anxhela Peristeri performon në finalen e Eurosong! Elektrizon skenën

Muzika nga Kledi Bahiti, teksti nga Olti Curri dhe performanca elektrizuese e Anxhela Peristerit, u prit shumë mirë nga publiku, duke marrë duartrokitje të shumta.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat