Eurovizion 2021/ Olti Curri : Pse Martin Leka eshte drejtor i drejtoreve?

Mbremjen e djeshme Anxhela Peristeri u kualifikua ne finale me kengen Karma ne Eurovizion.

Sigurisht qe ne Roterdam Anxhela shoqerohet nga stafi i saj i perbehet nga drejtori i pergjithshem i Festivalit te 59-te Martin Leka, tekstshkruesi Olti Curri, producenti Kledi Bahiti dhe shoqerues te tjere.

Pak me pare Olti ka publikuar ne Instagram nje foto me drejtorin e pergjithshem te RTSh Martin Leka dhe perbri shkruan:

“Une garat i vetem i menaxhoj shume mire, por garat ne grup si kjo e kenges “Karma” ne Eurovizion 2021 jane tjeter gje. Dallga e ankthit perplaset nga Kledi tek Anxhela, nga Anxhela tek une…por kete radhe kam qene me fat qe ne krye te festivalit dhe te grupit ne Eurovizion kemi patur nje profesionist me shume vite suksesesh mbi supe si Martin Leka.
Ai u be shkembi qe zbut dallget e emocioneve tona.
Bashke me Kledin dhe Anxhelen dua te falenderoj publikisht Martinin pse drejtorin e drejtoreve siç e therras une se ne jemi te gjithe drejtora imagjinoni sa pune te veshtire qe ka!”.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat