Njëra prej tyre është grua! Kush janë demokratët që do kandidojnë përballë Bashës për kreun e PD

Më 13 qershor Partia Demokratike do të mbaje zgjedhjet për kryetar të PD, ku do të kandidojë sërish edhe kryetari aktual Lulzim Basha.

Deri më sot janë zbuluar dy emra të propozuara nga grupi “Për PD-në” , i cili përbëhet nga Bujar Nishani, Arben Imami, Edith Harxhi, Arben Ristani, Edvin Kulluri, Ibsen Elezi, Endira Bushati, Bislim Ahmetaj1 dhe Indrit Hoxha.

Mësohet se “kritikët” e Bashës do të propozojnë dy emra për garën për kryetarin e ri të Partisë Demokratike, ish-kreun e degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi dhe ish-anëtarja e kryesisë, Edith Harxhi.

Afati përfundimtar për dorëzimin e kandidaturave është kjo e shtunë, ndërsa të dielën kryesia pritet të miratojë kandidatët e propozuar për kreun e PD.

Anëtarët e grupit “anti-Basha” do të kërkojnë shtyrjen shtyrjen e zgjedhjeve për kryetarin e ri të partisë të planifikuara më 13 qershor. Zgjedhja e kryetarit të Partisë Demokratike pritet të shtyhet për shkak të shpalljes së Sali Berishës në listën e zezë të DASH.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat