Berisha pas lëvizje të forta të PD? Ish-kryeministri: Ja e vërteta

A qëndron ish-kryeministri Sali Berisha pas lëvizjeve të forta të PD në politikë, si futja në çadër, djega e mandateve apo mospjesëmarrja në zgjedhjet e fundit lokale?

Pyetjes në emisionin “Opinion” këtë të Enjte, Berisha iu përgjigj se nuk ka gisht në asnjë nga vendimet.

Berisha tregoi dhe çfarë deklaroi në mbledhjen ku u diskutua për djegien e mandateve.

Çadra – “A mund të fusi Sali Berisha në çadër?! Njeriu i shesheve të fusë në çadër?! Ata që më njohin mua s’do ta thoshin kurrë! Ka qenë ide e Bashës dhe unë e kam mbështet”, tha Berisha.

Djegia e mandateve – “Kam thënë vetëm mund të na çojë në fitore, por mund të na çojë edhe në katastrofe”, u shpreh Berisha.

Mospjesëmarrja në zgjedhje – “S’kam marrë pjesë fare në debat”, shtoi.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat