Sali Berisha dhe familja e tij shpallen “Non-Grata” nga SHBA-të: I korruptuar dhe minoi demokracinë në Shqipëri

SHBA ka futur në listën e zezë të DASH, Sali Berishën dhe familjen e tij.  Lajmin e ka dhënë Sekretari amerikan i Shettit.

“Akte të korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha minojnë demokracinë në Shqipëri. Unë jam duke caktuar publikisht Berishën dhe anëtarët e familjes së tij të afërt si të papërshtatshëm për hyrjen në Shtetet e Bashkuara. Ne mbetemi të bashkuar kundër kurrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri”, ka shkruan Blinken.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat