Horoskopi javor/ Takime, zënka, para, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Katër yje për Dashin. Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj ndaj edhe qielli premton për dashurinë. Por përpiquni të përqendroheni te njerëzit e duhur dhe të mos hidheni në krahët e atyre që duan vetëm histori të rastit. Mos bëni gabime të së kaluarës, mos u udhëzoni vetëm nga instinkti. Në punë, kohë e mirë për të bërë zgjedhje për të ardhmen. Diçka e re po vjen, thjesht përpiquni të kurseni shpenzimet tuaja, sepse shtëpia do t’ju marrë shumë para!

Demi

Pesë yje për Demin. Lajm i mirë në dashuri, mos i nënvlerësoni takimet dhe përpiquni të kapërceni të kaluarën, edhe nëse ka pasur një krizë. Ka nga ata që do të dashurohen dhe nga ana tjetër, do të duhet t’i thonë lamtumirë një historie. Por jo për keq, sepse e ardhmja mund të jetë e ndritshme. Në punë, keni shumë ide por përpiquni të mos nxitoheni, sidomos me paratë. Kini kujdes të martën: mendoni mirë para se të bëni një zgjedhje. Mos harroni se punët që kanë lindur tani janë premtuese!

Binjakët

Pesë yje për Binjakët. Horoskop shumë intrigues për dashurinë, sidomos të Shtunave dhe të Dielave. Mos i nënvlerësoni takimet, sepse Venusi është akoma në anën tuaj dhe nuk keni pse të ketë tërheqje fizike nga ana juaj. Mos u tërhiq shumë, veçanërisht nëse ke ndërmend të njohësh një person. Në punë, jeni shumë krijimtari dhe yjet ndihmojnë ata që duan t’i kthejnë idetë në diçka konkrete. Kini kujdes vetëm të enjteve dhe të premteve sepse mund të ketë disa pengesa për të kapërcyer.

Gaforrja

Pesë yje për shenjën e Gaforres. Takimet e preferuara në dashuri lërjani të shkojnë sipas rastit, sepse Afërdita në qershor do të jetë në anën tuaj. Do të jeni në gjendje të kapërceni një zhgënjim. Jeni shumë shpresëdhënës dhe të pasionuar. Në punë, mos e nënvlerësoni një takim, veçanërisht kur bëhet fjalë për një kontratë, të një marrëveshjeje. Jupiteri, ndër të tjera, ka filluar një tranzit pozitiv: ka ardhur koha të jemi racionalë dhe të pranojmë një propozim!

Luani

Katër yje për Luanin. Në dashuri tani mund të rivlerësoni një lidhje dhe të ngazëlleni përsëri. Nga e marta Hëna do të jetë në shenjën tuaj, por mund të ketë edhe ndonjë tension nëse personi që ju pëlqen duket se po largohet. Në punë, doni të ktheheni në lojë ndërsa e marta dhe e mërkura mund të jenë një mundësi e mirë. Java është e mirë, por nuk dukeni plotësisht të kënaqur sepse  përmirësimi pritet të vijë. Herë pas here!

Virgjëresha

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Mundohuni të merrni parasysh dashuritë e pashlyera ose ato që jetonit me njerëz që janë larg jush. Ata që po jetojnë një histori klandestine po përpiqen të kenë më shumë hapësirë ​​dhe respekt. Thjesht përpiquni të reflektoni dhe sqaroni zemrën tuaj. Në punë, dukeni shumë të lodhur dhe të rraskapitur dhe kjo do të jetë një javë pak e vështirë. Nuk mund të toleroni asgjë, por për fat të mirë dini si të merreni me situatat dhe problemet!

Peshorja

Pesë yje për shenjën e Peshores. Venusi është në anën tuaj, por duhet të përpiqeni të gjeni dikë që ju përgjigjet me dashurinë tuaj. Takimet me të lindurit nën shenjën e Binjakëve janë shumë intriguese dhe pasionante, por kujdes për tërheqjen me Peshqit. Ju madje mund të keni rënë në dashuri me dikë që nuk mund të kthejë reston, kush e di. Në punë, keni ide të mira dhe tani po shikoni të ardhmen me më pak frikë. Thjesht përpiquni të mos nxitoheni me paratë, sepse periudha është e vështirë dhe ka probleme për t’u zgjidhur që i përkasin të kaluarës. Premtuese për fundjavën!

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit. Në dashuri ka pak pasiguri, por përpiquni të mos nënvlerësoni asgjë. Fillimi i javës do të jetë i vështirë dhe ka edhe nga ata që janë duke përjetuar një histori, por nuk janë plotësisht të kënaqur. Në punë, Jupiteri po fillon një tranzit të rëndësishëm dhe deri në fund të majit do të keni më të qartë se çfarë dëshironi të bëni. Thjesht përpiquni të jeni më pak dembel, sidomos në fillim të kësaj jave!

Shigjetari

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Dielli dhe Venusi janë në opozitë dhe për dashurinë situata nuk është aq rozë. Ka shumë konfuzion dhe madje mund të ndryshoni mendje ose të rikuperoni një marrëdhënie që kishit lënë mënjanë, kush e di. Thjesht përpiquni të jeni të kujdesshëm dhe, më mirë të mos bëni premtime. Në punë, nuk ka siguri dhe nuk jeni plotësisht i qetë. Dëshironi të hidhni në erë gjithçka, por është më mirë të mos jeni të nxituar.

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Lajm i mirë për dashurinë: historitë e lindura në fund të Prillit mund të bëhen shumë të rëndësishme. Takimet e reja dhe të preferuara, përpiquni ta lini veten ë jetojë gjithçka pa paragjykime. Në punë, mos bëni shumë: përpiquni të zgjidhni dhe të përqendroheni në qëllimet tuaja, sepse vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të arrini rezultate të shkëlqyera!

Ujori

Katër yje për Ujorin. Java e të dashuruarve fillon shumë mirë dhe nëse ju pëlqen dikush mund të keni edhe një natë shumë pasionante. Nga ana tjetër, yjet kanë qenë në anën tuaj që nga mesjava. Favorizohen takimet e reja, tani ju dukeni shumë më të hapur dhe të disponueshëm ndaj ndjenjave. Në punë, mundësitë po vijnë, por ju mbetet juve të kuptoni se çfarë doni të bëni. Gjithashtu mund të bëni kërkesa nëse jeni të lodhur ose dëshironi të bëni diçka tjetër. Një zgjidhje mund të gjendet gjithashtu për problemet tuaja financiare.

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Jupiteri hyn në shenjën tuaj të zodiakut. Ka ardhur koha ta lini veten të shkojë lirshëm në dashuri. Ndryshimet kanë sjellë një konfuzion në zemrën tuaj dhe kjo është një pengesë për t’u kapërcyer. Thjesht përpiquni të mos mendoni gjithmonë për të kaluarën. Në punë, përpiquni të vëzhgoni dhe pastaj të veproni. Jupiteri është në shenjën tuaj dhe diçka po lëviz, edhe pse nuk do të mungojnë shqetësimet. Ruani qetësinë të enjten dhe mos u ngutni. Synime të shkëlqyera për fundjavë!

/noa.al

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat