Yuri Kim zbulon shifrën, ja sa para ka marrë Shqipëria nga Amerika për stërvitjen më të madhe në Europë

Ambasadorja e SHBA-ve në SHqipëri, Yuri Kim ka deklaruar ditën e sotme se Shqipëria ka marrë plot 33 milion dollar nga stërvitja ushtarake që po zhvillohet në vendin tonë.

“Faleminderit shumë është një ditë emocionuese sot, të shikosh trupat amerikanë teksa zbresin në Shqipëri ku do të zhvillojnë stërvitjen më të madhe në Europë. Dua tiu them se stërvitja e amerikanëve në Shqipëri, sjell punë për zonat lokale ku zhvillohen. Amerika ka shpenzuar 33mln dollarë duke punësuar shqiptarë, nga shoferë dhe kuzhunier.”, Yuri Kim.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat