“Debil, na more më qafë”/ Demokratët “shpërthejnë” kundër Bashës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shfaqur duke festuar, pavarësisht humbjes në zgjedhjet e 25 Prillit.

Me demokratët e Njësisë Nr. 8 në Tiranë. Jemi një familje e madhe! Si e tillë, nuk do ta ndalim në asnjë çast punën për të sjellë ndryshimin për të cilin vendi ka nevojë”, shkruan Basha në rrjete sociale, shoqëruar me foto duke qeshur e gëzuar.

Ky veprim i tij ka revoltuar demokratët, të cilët nuk janë përmbajtur ndaj sjelljeve të Bashës.

’kemi arsye për të festuar, jemi të vjedhur, kape situatën mos fli gjumë…Ik e jep dorëheqjen, se deri sa te jesh ti kryetar i PD-së,  mjerë ne. Me ty në krye ka edhe tre mandate të marra ai i gjati…

..Dil e protesto për vjedhjen e votave o bastard, burrë i paguar nga Edi Rama e jo të bësh fushatë për të ndenjur kryetar partie, o tradhëtarë, na more në qafë, duke na shitur mor këlysh i përdorur nga komunistët…

..Sa te jesh ti në krye të PD-së edhe djali i Zahos bëhet kryeministër… Po pse o debil…..ty do presim ne, sa të bëhesh Kryeministër, në qoftë se bëhesh ndonjëherë?

…Ik hap krahun ti bësh nder demokracisë o idiot, se na more në qafë që mbështetëm një debil….Largohu një orë e më parë, o bastard. Mallkuar qoftë dita që votova dhe besova tek ty”.

Këto janë vetëm disa nga komentet që demokratët kanë lëshuar ndaj Bashës në rrjetin e tij social, ndërsa ai shfaqet i lumtur, duke festuar.

 

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat