Elbasani si Palermo/ Vrasje, drogë dhe vota: rrjeti shpërthen me meme

Shqipëria nuk gjen qetësi. Vrasjet mafioze, tipike për vende të tilla si Kolumbia apo Meksika, kanë tronditur vendin.

Nuk është rastësi që këto vrasje regjistrohen në qytete si Vlora apo Elbasani, që janë qendra të trafiqeve.

Një raport i publikuar së fundmi tregon se Elbasani është rrugë me rëndësi të jashtëzakonshme për trafikun e drogërave të forta. Por Elbasani është epiqendër edhe e manipulimeve zgjedhore.

Kjo situatë e dëshpëruar ka bërë që qytetarët të shpërthejnë me zemërim dhe meme për situatën e krijuar.

Ndiqini më poshtë disa prej memeve më pikante:

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat