Vrasja e Mehmet Qemës në kryeqytet, dorëzohet autori i dyshuar

 

Personi i dyshuar si vrasësi i 27-vjeçarit, Mehmet Qema, në Tiranë është vetëdorëzuar sot te forcat e policisë.

Bëhet fjalë për shtetasin Marjus Dema, 28-vjeçar, që njihej si mik i viktimës.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë, në rrugën “5 Maj”, dhe sipas të dhënave viktima u vra me armë zjarri.

Ndërkohë një video tregon momentet e fundit të Qemës, i cili shoqërohen miqësisht me të akuzuarin Dema në një lokal në afërsi të vendngjarjes.  Mendohet se shkaku i vrasjes mund të jetë për arsyeje banale, por nuk përjashtohet edhe një veprim aksidental.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat