“Shqiptarë m***”, Ermal Meta revoltohet pas komentit në rrjetet sociale

Këngëtari shqiptar Ermal Meta është përballur me një koment aspak miqësor në rrjetet e tij sociale, teksa ka bërë një postim, duke kritikuar grumbullimet për fitoren e Interit.

“Shqiptar m*** ishte etiketimi që një nga komentuesit shkroi, duke sjellë edhe revoltën e këngëtarit të famshëm i cili prej shumë vitesh jeton e ka krijuar jetën profesionale dhe personale.

Ermal Meta ka reaguar pas etiketimit të komentuesit, duke shkruar: “Itali viti 2021”. Me këtë ai ka lënë të kuptohet që edhe pse jemi në vitin 2021 në një vend të zhvilluar si Italia ekzistojnë akoma paragjykimet.

foto galeri

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat