“I gjuajti Shqipes me karrike”, Atdheu flet për herë të parë: Nuk i kam shpallur luftë, e gjuajta karrigen në nerva e sipër

Ish-konkurenti i “Për’puthen”, Atdhe Xharavina, ka dhënë një intervistë për “Prive”, ku ka folur rreth shumë detajeve.

Ai ka folur për herë të parë rreth konfliktit me Shqipen,  për të cilin pretendoi se ishte thjesht një keqkuptim. Ai tha se akuzohet se ka gjuajtur Shqipen me karrige, por në fakt kjo do ishte gjëja e fundit që ai do bënte. Më tej, Atdheu shtoi se nuk i ka shpallur luftë dhe se beson se gjithë situata do mbyllet me kaq.

Kujtojmë se Shqipja rreth kësaj teme ka bërë një paralajmërim duke u shprehur se Atdheu do pendohet së shpejti për të gjitha.

“Shqipen e kam pasur shumë shoqe, para se të ndodhte ajo ngjarja. Kam pasur shumë repsekt për të, sepse ua fikte llambat dhe ua ndizte kur donte. Ka qenë e gjitha keqkuptim me Shqipen. Nuk e kam pasur direkt me të dhe Shqipja vetë më ka thënë që se kam pasur me ty. Ndodhi një keqkuptim dhe nuk kemi pasur kohë të sqarohemi. E kam parë në një emision deklaratën që ka bërë dhe më kishte ofenduar, por unë s’dua t’ja kthej me të njëjtën monedhë. Mua më akuzuan që e kam gjuajtur Shqipen në surrat me karrige, por ajo është gjëja e fundit në botë që mund t’i bëj unë një femre. Është e vërtetë që e gjuajta karrigen, por në nerva e sipër e gjuajta në skenë, jo direkt për Shqipen. Atë pjesën e ofendimeve është e vërtetë, sepse unë nuk i gjuaj dikujt për të shfryrë nervat, thjesht shaj dhe e humbas kontrollin. Edhe ajo më shau mua me deklaratën që bëri në një emision në Top Channel, kështu që jemi 1 me 1. Unë nuk i kam shpallur luftë dhe besoj se do ndalet me kaq”, tha Atdheu.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat