Ja 12 drejtuesit e qarqeve të PS

Kryeministri dhe kryetari i PS, Edi Rama ka prezantuar kandidatët e mazhorancës në 12 qarqet e vendit për zgjedhjet e 25 Prillit.

Sipas Ramës, ky është “Formacioni i Kombëtares për ndeshjen e 25 Prillit”.

Kryeministri shtoi se në krye të listave në 12 qarqet do të jenë të rinj e të reja, vajza dhe gra. Ndërkohë që nuk mungojnë as emra të njohur tashmë si zv/kryeministri Erion Braçe që do të drejtojë listën në Fier, ministrja e Arsimti Evis Kushi e para në Elbasan dhe ish ministret Lindita Nikolla e Mirela Kumbaro, të parat në qarqet Lezhë dhe Gjirokastër.

Tirana – Najada Çomo dhe Luljeta Bozo

Durrës – Milva Ekonomi

Fieri – Erion Braçe

Elbasani – Evis Kushi

Vlora – Pranvera Resulaj

Lezha – Lindita Nikolla

Korça – Eni Zake

Berat – Hatixhe Konomi

Shkodër – Edona Bilali

Kukës – Greta Duraku

Dibër – Valdrin Krashi

Gjirokastra – Mirela Kumbaro

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat