Ja sa kushton një vra sje me pagesë në Tiranë, policia sqaron detaje

Detaje/ “I forti i Myslym Shyrit” dha 40 mijë euro për të vrarë me tritol 32-vjeçarin në Kamzë

Policia e Tiranës njoftoi arrestimin e 3 personave për ngjarjen e ndodhur në 9 shkurt në Kamëz, ku iu vendos lëndë plasëse poshtë makinës një personi të identifikuar më pas si Gjon Mena. Për këtë ngjarje policia prangosi Gjergji Cukalin, 42-vjeç, një emër i njohur për drektësinë dhe që në të kaluarën është thirrur me nofkën “i forti i Myslym Shyrit”.

Në pranga janë vënë edhe 2 vëllezër, Enver J., 33 vjeç dhe Edmond J., 24-vjeç. Sipas burimeve nga policia e Tiranës ka qenë Cukali ai që ka porositur ekzekutimin me eksploziv të Gjon Menës, që mbeti në tentativë.

Të njëjtat burime thanë se Cukali u ka premtuar 40 mijë euro dy vëllezërve, për eliminimin e Menës. Fillimisht ai u ka dhënë atyre 10 mijë euro, duke u premtuar se do u jepte edhe 30 mijë të tjera në momentin e eliminimit të 32-vjeçarit.

Njëri nga vëllezërit ishte marrë me krijimin e lëndës plasëse, ndërsa tjetri kishte për detyrë ta vendoste poshtë makinës luksoze të Menas. Policia tha se ka sekuestruar një makinë, e cila besohet se është përdorur nga dy vëllezërit në momentin që kanë vënë lëndën eksplozive në makinën e Gjon Menës.

Policia thotë se është ende duke punuar për të zbardhur konfliktin mes Menas dhe Cukalit, të dy persona me precedentë penalë në të kaluarën, si brenda dhe jashtë vendit.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat