Meta publikon foton me shqiptaren e kthyer nga Italia: Albana e shikon të ardhmen këtu, krenare për origjinën e saj

Të rinjtë shqiptar, gjithnjë e më shumë zgjedhin që të emigrojnë drejt vendeve të tjera të botës, në kërkim të një jete më të mirë.

Por ky nuk është rasti i Albanës nga Çorodova, e cila ka lënë pas jetesën në Itali për ta shikuar të ardhmen në vendin e saj të origjinës, Shqipëri. Ka qenë Presidenti i Republikës Ilir Meta që ka treguar takimin me të në një postim në rrjete sciale.

“Kënaqësi të takoja në Çorovodë, Albanën e sapokthyer nga Italia. Ajo është shumë krenare për origjinën e saj dhe e shikon të ardhmen këtu. 🇦🇱”, shkruan Kreu i Shtetit.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat