Tërmet në Durrës, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në vend këtë të Martë.

Sipas të dhënave të para të Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti që u shënua në 15:32, ishte me magnitudë 3.8.

Epiqendra llogaritet 7 km km në veri-perëndim të Thumanës, ndërsa thellësia 19 km.

Tërmeti raportohet se është ndjerë edhe në Durrës e Laç.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat