Kreu i OSBE-së: Zgjedhja e Kalos në Gjykatën Kushtetuese është lajm fantastik dhe hap themelor

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në vendin tonë, Vincenzo Del Monaco ka reaguar pas plotësimit të kuorumit në Gjykatën Kushtetuese, e cila bëhet tashmë funksionale me zgjedhjen e anëtarit të gjashtë, Përparim Kalo.

Sipas tij, “Zgjedhja e Përparim Kalos anëtar i Gjykatës Kushtetuese është një tjetër lajm fantastik dhe një hap themelor. Për herë të parë, në mbi dy vjet e gjysmë, Gjykata do të ketë kuorum, duke bërë të mundur funksiopnimin e saj.

Urime zoti Kalo për zgjedhjen tuaj dhe ad majora”, shkruan ai në Twitter.

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat