Tritan Kalo, i ftuari special në ‘Festivalin e Këngës’, mjeku kujton kolegët që humbën jetën nga COVID

I ftuar special në mbrëmjen e parë të ‘Festivalit të Këngës’ në RTSH ishte mjeku i njohur Tritan Kalo.

Ai kujtoi mjekët që humbën jetën duke luftuar Covid dhe shtoi se “e vetmja mënyrë për të ndihmuar mjekët, është duke ndihmuar veten”.

Nën moderimin e Blendi Salaj dhe aktores Jonida Vokshi, e cila zgjodhi të hynte me kalë dhe me këpucët në dorë u finalizua mbrwmja e parw e festivalit.

Nata e dytë do të mbahet më 22 dhjetor dhe këngët do të prezantohen në një version akustik.

 

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat