Parashikimi/ Ja si do të jetë moti sot

Dita e martë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare jugperëndimore. Përgjatë luginave  prezencë të mjegullës së dendur.

Era, do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 8°C

zoant e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 6°C deri në 18°C

Artikuj të ngjashem

Instagram

Më të lexuarat